18 marca 2017 admin 0Comment

Idealnie dopasowany i wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda. Umiejętne upiększenie twarzy nie dość, że wydobędzie naturalne piękno kobiety, ale także ukryje drobne niedoskonałości. Dobrze wykonany makijaż powinien być dopasowany do okazji. Inny będzie makijaż dzienny, innych wieczorowy, a jeszcze inny na scenę czy do sesji fotograficznej. Powinien być również dopasowany do urody właścicielki, aby czuła się się w nim swobodnie, a nie karykaturalnie. Wskazane jest umiarkowanie w ilości użytych preparatów. Wykonanie perfekcyjnego makijażu powinno zacząć się od odpowiedniego przygotowania cery. Dokładne oczyszczenie skóry twarzy, wykonanie peelingu, nałożenie maseczki i nawilżenie cery to podstawa.

Na zadbanej skórze, makijaż będzie się zdecydowanie lepiej prezentował. Profesjonalne  zdobienie to również zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Wielu makijażystów poleca użycie bazy, która doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia kolorowych preparatów. Określenie rodzaju i typu cery znacznie ułatwi dobór kosmetyków.

To, czy cera jest sucha, mieszana, tłusta, wrażliwa, naczynkowa czy odwodniona powinno dyktować wybór produktów do upiększenia buzi. Makijaż nie może być zbyt mocny. Najlepiej, jeżeli przypomina naturalny wygląd.

Szczególnie to widać, gdy modelki na pokazie mody mają na sobie suknie balowe. Wszystko musi być idealnie dopasowane i tworzyć jedną całość, która nawzajem się dopełnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *