21 kwietnia 2017 admin 0Comment

co to jest pedicure

Pedicure to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Polega na pielęgnacji paznokci u stóp i obejmuje przycinanie, wygładzanie, odżywienie, a także pomalowanie płytek paznokciowych. Nie tylko sprawia, że stopy wyglądają ładniej, lecz także wpływa na komfort chodzenia – pomaga uniknąć wrastania paznokci.

A co, jeśli już do tego doszło? W takim wypadku warto udać się na pedicure leczniczy. Specjalista poradzi sobie z każdym problemem, także z odciskami czy zrogowaciałą skórą. Dzięki temu stopa wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie, ale i nie sprawia żadnych kłopotów w czasie chodzenia.

co to jest manicure

Manicure to niezwykle popularny zabieg kosmetyczny, polegający na zadbaniu o paznokcie u rąk. Dlaczego warto go stosować? Ponieważ dłonie i paznokcie są naszą wizytówką – elegancka osoba zawsze wyróżnia się wypielęgnowanymi, czystymi rękami.

Klasyczny manicure nie jest trudny. Jego celem jest równe przycięcie paznokci, spiłowanie wystających końcówek, a także pomalowanie: albo lakierem bezbarwnym, dla ochrony płytki, albo kolorowym, by podkreślić indywidualny design. Dodatkowo w ramach pedicure można pokusić się o fantazyjne wzorki,  ale też i tipsy. Ich zakładanie wymaga jednak wiedzy i konsultacji ze specjalistką od tego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *