12 lutego 2017 admin 0Comment

Decydując się na wykonanie zabiegu przedłużenia i zagęszczenia rzęs trzeba poszukać dobrego salonu z profesjonalną obsługą. Kosmetyczka wykonująca zdobienie powinna mieć ukończone kursy, szkolenia, warsztaty i sporo umiejętności praktycznych. Powinna być prawdziwą specjalistką w tej dziedzinie. To od niej przecież zależeć będzie efekt końcowy.

Zabieg ten jest bowiem bardzo praco- i czasochłonny. Może trwać od 2,5 do 3 godzin. Polega na doklejeniu, specjalnym hipoalergicznym klejem, do każdej pojedynczej naturalnej rzęsy po jednej syntetycznej. Kosmetyczka dobiera przy tym inną długość w kącikach oczu i inną na środku. Pozwala to na podwojenie liczby naturalnych włosków – jest to metoda 1:1 Salony oferują również inne metody stałego zagęszczenia tj. 2:1, 3:1 czy efekt 3D. Efekt utrzymuje się kilka tygodni, zazwyczaj od trzech do sześciu.

Na rynku istnieje wiele rodzajów sztucznych rzęs i to kosmetyczka dobiera takie, aby nie obciążały naturalnych włosków. Specjalistka powinna też szczegółowo poinformować o dalszej pielęgnacji. Rzęsy doklejane są do naturalnych, te z czasem wypadają, więc konieczne jest późniejsze uzupełnienie braków. Ta procedura będzie już krótsza, tańsza i pozwala na dłuższy czas zadowolenia z pięknej oprawy oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *