21 marca 2017 admin 0Comment

Peeling to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka. Zabieg ma na celu usunięcie tej warstwy, tak aby zmniejszyć wszelkie defekty kosmetyczne, przywrócić skórze jędrność i młody wygląd. Skuteczny zabieg powinien być wykonany w salonie przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Dobranie rodzaju i metody złuszczania do cery i oczekiwanego efektu jest najważniejsze. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów peelingów. Podstawowy podział opiera się na wyróżnieniu peelingów mechanicznych (fizycznych), chemicznych i enzymatycznych, a także mieszanych. Pierwsze charakteryzują się użyciem ręcznym, lub z wykorzystaniem urządzeń, preparatów ścierających naskórek. Przykładem będzie peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, dermabrazja.

Złuszczanie chemiczne i enzymatyczne opiera swoje działanie na użyciu substancji chemicznych naturalnych lub bardzo silnych środków chemicznych. Do zabiegów enzymatycznych wykorzystuje się enzymy zwierzęce lub roślinne. Mieszane to połączenie powyższych rodzajów. Peelingi możemy również podzielić ze względu na głębokość oddziaływania. Tak więc, peeling powierzchowny działa w obrębie naskórka, średniogłęboki obejmuje cały naskórek i górną warstwę skóry, a głęboki sięga aż do jej najgłębszych warstw.

Ze względu na mnogość dostępnych peelingów przy wyborze warto zdać się na wiedzę i fachową radę kosmetyczki, która dobierze odpowiedni zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *